Etiketler

Uzun “Feyzioğlu, Bizi Müthiş Kırgınlığa İtti”

FERDİ YAVUZ- Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, FRT TV'de gazeteci Cem Kaytan'ın hazırlayıp sunduğu 'Muğla Gündemi' programında en çok merak edilen sorulara cevap vererek gündeme dair açıklama ve değerlendirmelerde bulundu. 

EĞİTİMDE TGK-GAÜ İŞBİRLİĞİ

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ile Girne Amerikan Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Sağun’dan, Gazete Zeybek’e Ziyaret

FERDİ YAVUZ- Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun, Gazete Zeybek’e nezaket ziyaretinde bulundu. 

İGF’den İnternet Yasası Çağrısı

İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya ile ilgili açıklaması sonrası internet yasası çağrısında bulundu.

MBB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler’den Gazete Zeybek’e Ziyaret

FERDİ YAVUZ- Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Taner Yiğit, Gazete Zeybek’i ziyaret etti. 

MBGCD’den Vali Tavlı’ya Ziyaret

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği göreve yeni başlayan Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Muğla İGD’den, Vali Tavlı’ya Ziyaret

Muğla İnternet Gazetecileri Derneği (İGD) tarafından, Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya yeni görevinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu.

Azmin “Abide”si

FERDİ YAVUZ- Muğla’da babasıyla ev ve iş yerlerine doğalgaz tesisatı döşeme işinde çalışan Abide Koç isimli genç kız, erkek çıraklara adeta taş çıkartıyor.

Muğla İGD, Büyümeye Devam Ediyor

Muğla İnternet Gazetecileri Derneği (Muğla İGD), yeni üye katılımı ile büyümeye devam ediyor. Muğla'da geçtiğimiz aylarda kurulan Muğla İnternet Gazetecileri Derneği'ne, Marmaris ve Datça'dan yeni üye katılımı oldu. 

Öztürk’ten, Gazete Zeybek’e Ziyaret

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Gazete Zeybek’i ziyaret etti.

Rektör Çiçek, Muğla Gündemi'ne Konuk Oldu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, FRT TV'de gazeteci Cem Kaytan'ın hazırlayıp sunduğu 'Muğla Gündemi' programında en çok merak edilen sorulara cevap verdi.

Otobüs Bilet Fiyatlarıyla İlgili Düzenleme Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı şehirler arası otobüs fiyatlarında yüzde 30-40 indirim öngören bir tebliğ hazırladı.Tebliğin birkaç gün içinde Resmi Gazete'de yayımlanması ve yayımlanmadığı an yürürlüğe girmesi bekleniyor.

BİK Genel Müdürü Duran: “Yerel Gazetelerin Ayakta Kalmalarını ve Daha Güçlü Olmalarını İstiyoruz”

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Kurum temsilciliğinin açılması çalışmaları için gittiği Edirne'de temaslarda bulundu.

Muğla Valisi Orhan Tavlı Kimdir?

FERDİ YAVUZ- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla birlikte Orhan Tavlı Muğla Valisi oldu.

Vali Civelek, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla resmi gazetede yayımlanan atama kararına göre Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Muğla Valisi Esengül Civelek atandı.

Özdil’in Otoparkı Yerle Bir Oldu

Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil’in villasının kaçak bölümlerinin yıkımı 10 gündür devam ediyor. Firari olarak aranan Can Dündar’ın Bodrum’da bulunan milyon dolarlık villalarının perguleleri yıkıldı, yıkım işlemi yapan işçiler bahçedeki kaçak yapıları yıkmaya başladı.

BİK Müdürü Mermertaş’tan, Gazete Zeybek’e Ziyaret

FERDİ YAVUZ- Basın İlan Kurumu (BİK) Muğla İl Müdürü Muharrem Mermertaş, gazeteleri ve gazete cemiyetlerini ziyaret etti.

Özdil ve Dündar'ın Villalarında Yıkımlar Devam Ediyor

Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil’in ve firari olarak aranan Can Dündar’ın Bodrum’da bulunan milyon dolarlık villalarının kaçak bölümlerinin yıkımları devam ediyor.

Firari Can Dündar'ın Villasının Kaçak Bölümleri Yıkılıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, firari gazeteci Can Dündar'ın villasıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Dündar’ın malikane gibi villasının kaçak olduğu belirlenen sundurma, çardak ve havuz ile bahçe duvarının yıkımı başladı. Yıkımı yapılan villanın kaçak bölümleri ile ilgili Bodrum Belediyesi ekipleri kontrol etti.

Yöresel Yemek Araştırmacısı Selma Atabey Muğla Yemeklerini Yazacak

FERDİ YAVUZ- Yöresel Yemek Araştırmacısı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Selma Atabey, Gazete Zeybek’te, Muğla yemeklerini hem tanıtacak hem de tariflerini verecek.

Yılmaz Özdil'in Ofis Diye Alıp Yazlık Eve Çevirdiği Villanın Yıkımı Devam Ediyor

Gazeteci Yılmaz Özdil'in Bodrum’da iş yeri diye aldığı, daha sonra yazlık ev olarak kullandığı denize sıfır villanın kaçak bölümlerinin yıkımı 5 gündür sürüyor. Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğünün kontrolünde gerçekleşen yıkım, Özdil'in bulduğu işçilerle ağır bir şekilde devam ediyor.

Can Dündar’ın Milyon Dolarlık Villasıyla İlgili Flaş Gelişme

MİT tırları davasında devletin gizli belgelerini elde edip yayınlamaktan ceza alan, Almanya'ya firar ettiği için hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı bulunan gazeteci Can Dündar'ın Bodrum'daki milyon dolarlık villası için yıkım kararı çıktı. Hazine arazisine kaçak yapılar yaptıran Can Dündar’ın evinin kaçak bölümlerinin 11 Haziran'da yıkılacağı öğrenildi.

Üç Günde 25 Metrekaresi Yıkıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, gazeteci Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil adına kayıtlı villanın imara aykırı bölümlerinin yıkımı 3’üncü günde de devam etti. 3 günde 25 metrekaresi yıkılan kaçak bölümler Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından denetlendi.

Yaprak, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne Asaleten Atandı

FERDİ YAVUZ- Muğla Orman Bölge Müdürlüğü görevini 12 Eylül 2019 tarihinden itibaren vekâleten sürdüren Yasin Yaprak, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle asaleten müdürlüğe atandı.

Çirkin Saldırı Kınandı !

FERDİ YAVUZ- Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cem Kaytan, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı H. Seda Köktener ve Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş, ortak bir basın açıklaması yaparak Muğla Gazetesi’ne yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times'a yazdı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times gazetesinde bir makale yayımlayarak, dünyanın Koronavirüs’e en çok kurban veren ülkesi ABD’ye Türkiye’nin başarı sırlarını anlattı.

TGK 20. Başkanlar Kurulu Video Konferansta Buluştu

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 20. Başkanlar Kurulu Toplantısı, video konferans ortamında gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 8 gazeteciler federasyonu ile 73 gazeteciler cemiyeti başkan ve temsilcisinin katıldığı TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, basın/medya sektöründeki son gelişmeler, koronavirüsün sektöre etkileri, sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Can Dündar’ın İşgal Ettiği Arazi Havadan Görüntülendi

Firari olarak aranan gazeteci Dan Dündar’ın milyon dolarlık evininin kaçak bölümleri havadan görüntülendi. Evinin bahcesini ve havuzunu devlet arazisini işgal ederek yapan Dündar’a 148 bin lira para cezası kesildi.

Firari Can Dündar’ın Milyon Dolarlık Evi De Kaçak Çıktı

MİT tırları davasında devletin gizli belgelerini elde edip yayınlamaktan ceza alan, Almanya'ya firar ettiği için hakkında yakalama kararı bulunan gazeteci Can Dündar'ın da Bodrum'daki villasında orman alanının işgal edildiği, ayrıca bir kısmının hazine arazisi içinde kaldığı tespit edildi.

Özdil’in Villasında Yıkımı Durdurma Kararı

Gazeteci Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil adına Bodrum Bitez'deki villanın ruhsata aykırı bölümlerinin yıkım kararı Muğla Bölge İdare Mahkemesi'ne yapılan başvuru sonrası durduruldu.