Etiketler

Araç Sahiplerine Kötü Haber! Motorine Zam Geldi

Motorine 10 kuruş zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak zam, pompaya yansıyacak.

ÖZEL HABER- Marmaris’te Ölüye

FERDİ YAVUZ- Marmaris’te mezarlar doldu. Marmaris’te mevcut 3 mezarlığın kapasitesinin yüzde 98 oranında dolduğu ve geri kalan boş mezar yerlerinin 1 yıl içerisinde dolacağı tahmin ediliyor.

Azmin “Abide”si

FERDİ YAVUZ- Muğla’da babasıyla ev ve iş yerlerine doğalgaz tesisatı döşeme işinde çalışan Abide Koç isimli genç kız, erkek çıraklara adeta taş çıkartıyor.

Ünlü Profesör Fethiye’de Dünya Evine Girdi 

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Tanju Hepgül, Fethiye’de düzenlenen nikah töreninde hayatını Banu Atmaca ile birleştirdi. Fethiye’ye yerleştiğini de belirten Prof. Dr. Hepgül, çalışmalarına burada devam edeceğini belirtti. 

Ev Satmaya Geldi Kayıplara Karıştı

İstanbul'dan geçtiğimiz gün damadının evini satmak için Datça'ya gelen 74 yaşındaki şeker hastası Tanju Erkut'tan 2 gündür haber alınamıyor. Yaşlı şahsı bulmak için tüm ekipler seferber olurken, Datça'ya gelen Erkut Ailesi, babalarının bulunması için herkesten yardım istedi.

Çiçek “Sendikamıza ve Temsilcilerimize Karşı Kasıtlı Olarak Yalan Haber Üretiliyor”

Muğla Sağlık-Sen Şube Başkanı Özcan Çiçek, sendikalar arasında neler oluyor dedirtti. 

Kayıp Dağcıdan 13 Gündür Haber Alınamıyor

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Mendos Dağı’na antrenman tırmanışı için giden dağcı Fikret Emre’den (35) 13 gündür haber alınamıyor.

Kayıp Dağcıyı Arama Çalışmaları Sürüyor

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Mendos Dağı'na, antrenman için tırmanışa giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan dağcının bulunması için JAK, AFAD, iz takip köpeği ve dağcıların desteklediği çalışmalar 8'nci gününde de devam ediyor.

6 Gündür Haber Alınamayan Dağcı İçin Ekipler Seferber Oldu

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, 6 gündür haber alınamayan dağcının bulunması için ekipler seferber oldu.

Ülgen 'Suda Fiyat Artışı Söz Konusu Değildir'

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Baki Ülgen, son zamanlarda sosyal medya, yazılı ve görsel basında su faturalarına dair yer alan paylaşımlar ve haberlerden dolayı MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yetkisiz Ve Sahte İHA Ehliyetlerine Ceza Geliyor

Droneturk Havacılık A.Ş sahibi Mustafa Kaçan, drone lisanslarının ücretsiz temin edildiği yönündeki haberlere ilişkin, “Sportif, amatör ve ticari drone kullanıcıları hakkında yanlış bilinen konular veya bilgi eksikliği mevcut. Ticari pilot olmayıp, izinsiz drone uçuranlara 18 bin lira gibi idari para cezası uygulanıyor” dedi.

İçişleri Bakanlığı '39 Yerleşim Yerinde Karantina Uygulanıyor'

FERDİ YAVUZ- Valiliklerden alınan kararlara göre, toplum sağlığı ve vatandaşların güvenliği nedeniyle şüpheli durumlarda ilçeler, köyler ve mahalleler karantinaya alınıyor. Peki, karantinaya alınan köyler, mahalleler, ilçeler hangileri? Muğla’da da karantinaya alınan yerler var mı? Corona Türkiye hangi illerde var? Koronavirüs karantinasına alınan yerleşim yerlerinin detayları haberimizde. 

Muğla İl İdare Kurulu ve İl Pandemi Kurulu Toplandı

FERDİ YAVUZ- 25 Mart 2020 tarihli Gazete Zeybek manşetinden özel haber olarak duyurduğumuz “65 Yaş Üstü 800 Arıcının Gözü Kulağı Bakanlık'ta” haberimiz sonuç buldu.

İngiltere Başbakanı Koronavirüse Yakalandı

İngiltere Başbakanı Johnson, orta düzeyde koronavirüse yakalandı. BBC'nin geçtiği haberde, yapılan testin pozitif olduğu belirtildi.

Kayıp Üç Kişinin Cesedine Ulaşıldı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 8 gün önce denize açılan ve kendilerinden haber alınamayan üç kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı

Kuyuya Bakan Vatandaşlar Gördükleri Manzara Karşısında Şok Oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde su dolu kuyuya bakan vatandaşlar gördüğü manzara karşısında şok oldu. Kuyu içerisinde siyah bir at gören vatandaşlar, önce kurtarmaya çalıştı daha sonra itfaiye ekiplerine haber verdi.

Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap: “Virüs genellikle elle bulaşıyor”

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile ilgili İhlas Haber Ajansına önemli açıklamalarda bulunan Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, virüsten korunmak için öncelikle hijyene önem verilmesi gerektiğini açıkladı.

SED Medya, Köseoğlu’nu Ziyaret Etti

SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı H. Seda Köktener ve SED Medya Genel Müdürü Sıdıka Kölemen, Konya’ya atanan Basın İlan Kurumu (BİK) Muğla Şube Müdürü M. Ali Köseoğlu’nu ziyaret etti.

Milaslı muhtarlardan Milas Muhtarlar Derneği Başkanına tepki

Milas Muhtarlar Derneği’ne kayıtlı bazı üyelerin yeni bir dernek kurma girişimi içerisinde olduğu yönündeki iddia ve haberlerin ardından Milas Muhtarlar Derneği yöneticileri tarafından toplantı düzenlendi.

Muğla’da Kayıp Genç Aranıyor

Muğla'nın Menteşe ilçesinde bankaya gitmek için evden ayrıldığı ileri sürülen 21 yaşındaki gençten haber alınamıyor.

Finlandiyalı Bakandan Başkan Oktay’a Tavsiye Sözü

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Hollanda ve Finlandiya’ya yaptığı ziyaretlerden olumlu haberlerle döndü. Başkan Oktay’ı kabul eden Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, Türkiye’nin ‘seyahat için tavsiye edilen ülkeler’ kategorisine çıkartılması için çaba göstereceği sözünü verdi.

Akıllı Çöp Konteynırları Bodrum’da Göreve Başladı

Bodrum sokaklarında akıllı çöp konteynırları dönemi başladı. Çipli olan çöp konteynırları çöpün dolduğunu, ne zaman boşaltıldığını, ısı derecesini ve çöp suyunu akıttığında haber veriyor.

Başkan Gürün’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde mesleği vatandaşı doğru haberciliği ile bilgilendirmek olan gazetecilerin gününü kutladı.

“Çocuk İstismarının Affı Olmaz”

Muğla'da, iktidarın küçük yaştaki kız çocuklarıyla evlenen erkeklerin istismar suçundan affedilmesine yönelik bir tasarı hazırladığıyla ilgili haberlerin çıkması üzerine Karya Kadın Derneği, KESK Muğla Kadın Meclisi, Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Muğla Tabip Odası Kadın Komisyonu tarafından ortak basın açıklaması yapıldı. 41 ilde eş zamanlı yapılan açıklamaların ardından akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden eylem başlatılacağı belirtildi.