Çevre

Muğla'da 95 Bin Metre Dere Temizliği Yapıldı Muğla’da 95 Bin Metre Dere Temizliği Yapıldı
Bodrum'dan 4 Günde 3 Bin 250 Ton Çöp Çıktı Bodrum’dan 4 Günde 3 Bin 250 Ton Çöp Çıktı
Büyükşehir Muğla'yı Renklendiriyor Büyükşehir Muğla’yı Renklendiriyor
Bayramda Teknelerden 109 Bin 230 Kilo Katı Atık Toplandı Bayramda Teknelerden 109 Bin 230 Kilo Katı Atık Toplandı
Büyükşehir Kavaklıdere'de Modern ve Güvenli Yollar İçin Çalışıyor Büyükşehir Kavaklıdere’de Modern ve Güvenli Yollar İçin Çalışıyor
Hasan Ercan Caddesi'nde Asfaltlama Çalışmalarına Başlandı Hasan Ercan Caddesi’nde Asfaltlama Çalışmalarına Başlandı
Bodrum Turgutreis'te 26 Bin Metre Altyapı Tamamlandı Bodrum Turgutreis’te 26 Bin Metre Altyapı Tamamlandı
Datça Amatör Denizciler ve Gemi Adamları Datça'da Koy Temizledi Datça Amatör Denizciler ve Gemi Adamları Datça’da Koy Temizledi
Sulama Tesislerinde Tamirat ve Temizlik Sulama Tesislerinde Tamirat ve Temizlik
Dalaman'da Orman Yangını Çıktı ! Dalaman'da Orman Yangını Çıktı !
Yine Bodrum Yine Aynı Görüntü ! Yine Bodrum Yine Aynı Görüntü !
Muğla'da CHP'li Belediyelerden Havai Fişek Kararı Muğla’da CHP'li Belediyelerden Havai Fişek Kararı
Yavru Köpeğe İşkence Edildi ! Yavru Köpeğe İşkence Edildi !
Başkan Gürün 'Lavanta Tarlası Önemli Bir Turizm Merkezi Olacak' Başkan Gürün “Lavanta Tarlası Önemli Bir Turizm Merkezi Olacak”
Mor Tarlalara Ziyaretçi Akını Mor Tarlalara Ziyaretçi Akını
Bodrum'dan 'Pis Kokular' Geliyor Bodrum'dan 'Pis Kokular' Geliyor
Bodrum'u Karıştıran Beyaz Kum Raporu Çıktı Bodrum'u Karıştıran Beyaz Kum Raporu Çıktı
Çevre Haberleri

Muğla’da 95 Bin Metre Dere Temizliği Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2020 yılının 7 aylık döneminde il genelinde 95 bin 154 metre dere temizliği gerçekleştirildi.

Bodrum’dan 4 Günde 3 Bin 250 Ton Çöp Çıktı

4 günlük Bayram tatili boyunca Bodrum’dan tonlarca çöp çıktı. 1 milyona yaklaşan nüfus sonrası çıkan çöp miktarı 3 bin 250 tonu buldu.

Büyükşehir Muğla’yı Renklendiriyor

Muğla’nın dört bir yanını çiçeklerle süslemeye devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, ana arterler başta olmak üzere her gün binlerce sürücünün hareket halinde olduğu bulvar ve caddeleri görsel şölene dönüştürerek kentin güzelliğine güzellik katıyor. 

Bayramda Teknelerden 109 Bin 230 Kilo Katı Atık Toplandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri bayram tatili boyunca denizlerdeki teknelerden 109 bin 230 kilo katı atık, 46 bin 779 litre pis su ve 115 litre de sintine toplandı.

Büyükşehir Kavaklıdere’de Modern ve Güvenli Yollar İçin Çalışıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çayboyu, Yeşilköy ve Kurucuova grup mahalle yollarında zemin iyileştirme ve asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Hasan Ercan Caddesi’nde Asfaltlama Çalışmalarına Başlandı

Menteşe Kentsel Tasarım Yolu 2. Etap cadde, yol, kavşak düzenlemesi ve altyapı çalışmaları kapsamında Hasan Ercan Caddesi üzerinde devam eden alt yapı çalışmaları tamamlanarak asfaltlama işlemine geçildi.

Bodrum Turgutreis’te 26 Bin Metre Altyapı Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum Yarımadasında başlattığı Bodrum tarihinin en büyük yatırımı olan 120 Milyon TL’lik alt yapı çalışmasının 26 bin metresi tamamlandı.

Datça Amatör Denizciler ve Gemi Adamları Datça’da Koy Temizledi

Datça Amatör Denizciler ve Gemi Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Datça Belediyesi işbirliği ile koy temizlik kampanyası gerçekleştirildi.

Sulama Tesislerinde Tamirat ve Temizlik

Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretime destek olmak için 2020 yılının ilk 6 aylık döneminde il genelinde 150 Bin 550 metre kanal temizliği, 2 Bin 705 metre ise kanal tamirat çalışması gerçekleştirdi.

Dalaman'da Orman Yangını Çıktı !

Muğla’nın Dalaman ilçesi Gobun koyunda orman yangını başladı. Sarp arazi olması nedeniyle müdahale havadan helikopter ile yapılıyor.

Yine Bodrum Yine Aynı Görüntü !

Bodrum'da ana isale hattında yaşanan patlak sonrası tonlarca su denize aktı, denizin rengi değişti.

Muğla’nın Atık Suyunda Koronavirüs İncelemesinin İlk Sonuçları Açıklandı

FERDİ YAVUZ- Türkiye'de koronavirüsün atık sulardaki varlığının araştırılması için devam eden çalışmalarda ilk sonuçlar alındı. Muğla bölgesinde Bodrum, Göcek, Datça, Marmaris, Fethiye, Ölüdeniz’den alınan atık su numuneleri tespit limitinin altında çıktı.

Muğla’da CHP'li Belediyelerden Havai Fişek Kararı

FERDİ YAVUZ- Sakarya’da meydana gelen havai fişek faciasının ardından Muğla’da CHP'li belediyeler, havai fişek kullanımını yasaklamaya başladı.

Yavru Köpeğe İşkence Edildi !

Seydikemer'de bir yavru köpeğe kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından işkence yapıldığı, veteriner raporu ile tespit edildi.

AĞAÇ KATLİAMINA TEPKİ BÜYÜYOR !

Göcek, birkaç gün önce onlarca ağacın katledilmesiyle başlamıştı güne. FRT Tv’ye gelen bu ihbar üzerine harekete geçen haber merkezimiz, ağaç katliamı yapılan araziyi görüntülemişti. Haberimizin ardından Göcek Halkı da katliama sessiz kalmadı ve tepkilerini FRT Tv mikrofonlarına dile getirdi. 

Başkan Gürün “Lavanta Tarlası Önemli Bir Turizm Merkezi Olacak”

FERDİ YAVUZ- Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe ilçesi kırsal Yeniköy Mahallesi’nde 27 dönümlük arazinin 5 dönümüne dikilen lavanta bitkisinin hasat zamanı yaklaştı. Başkan Osman Gürün, lavanta tarlasında temsili hasat yaptı.

Mor Tarlalara Ziyaretçi Akını

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe ilçesi Yeniköy Mahallesi’nde 27 dönümlük arazinin 5 dönümüne dikilen lavanta bitkisi, güzelliğiyle vatandaşları cezbediyor.

Bodrum'dan 'Pis Kokular' Geliyor

Bodrum'un Yokuşbaşı mahalle sakinleri mahallerinden akan su nedeniyle kötü kokudan rahatsız olduklarını belirterek yetkililerden yardım istediler.

Bodrum'u Karıştıran Beyaz Kum Raporu Çıktı

Bodrum sahillerini Maldivler'e çevirmek için kullanılan beyaz kumun sırrı ortaya çıktı. MTA Genel Müdürlüğü laboratuvarlarında çıkan sonuçlara göre, kumun silis kumu olduğu öğrenildi.

Toplam 135 haber.