Eğitim

Online Kodlama Kampı Atölye Etkinliğine 70 Öğrenci Katıldı Online Kodlama Kampı Atölye Etkinliğine 70 Öğrenci Katıldı
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Eylül'de Başlayacak Yeni Eğitim Öğretim Yılı Eylül’de Başlayacak
Yeni Atanan Mühendis Ve Orman Muhafaza Memurlarına Eğitim Yeni Atanan Mühendis Ve Orman Muhafaza Memurlarına Eğitim
Mucit Ramazan'a TÜBİTAK Sahip Çıktı Mucit Ramazan’a TÜBİTAK Sahip Çıktı
Koca Mektep Restore Ediliyor Koca Mektep Restore Ediliyor
Evde Uzaktan Eğitim 'Hacivat-Karagöz' İle Şenlendi Evde Uzaktan Eğitim 'Hacivat-Karagöz' İle Şenlendi
YÖK Açıkladı YÖK Açıkladı
Üniversitede Bahar Döneminde Yüz Yüze Eğitim Yapılmayacak Üniversitede Bahar Döneminde Yüz Yüze Eğitim Yapılmayacak
Milas'ta Koronavirüsten Korunma Yöntemleri Anlatıldı Milas'ta Koronavirüsten Korunma Yöntemleri Anlatıldı
Milas'taki Okullarda Deprem Tatbikatı Yapıldı Milas’taki Okullarda Deprem Tatbikatı Yapıldı
Uçak 'Ülkemiz Ve Üyemiz İçin Daha Çok Sorumluluk Almalıyız' Uçak; “Ülkemiz Ve Üyemiz İçin Daha Çok Sorumluluk Almalıyız”
Geleceğe Değer Katan Hayatlar Projesi'nin Açılış Töreni Düzenlendi Geleceğe Değer Katan Hayatlar Projesi'nin Açılış Töreni Düzenlendi
Ortaca'da Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi Ortaca'da Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi
Menteşe Personeli Eğitimlere Devam Ediyor Menteşe Personeli Eğitimlere Devam Ediyor
Bodrum Belediyesi 18 TEV Bursiyerine Destek Oldu Bodrum Belediyesi 18 TEV Bursiyerine Destek Oldu
Bodrum Belediyesi 18 TEV Bursiyerine Destek Oldu Bodrum Belediyesi 18 TEV Bursiyerine Destek Oldu
Radyo-TV Öğrencilerine Saburhane ve Arasta Sınıf Oldu Radyo-TV Öğrencilerine Saburhane ve Arasta Sınıf Oldu
Otizmli ve özel eğitim gerekli öğrenciler için anlamlı açılış Otizmli ve özel eğitim gerekli öğrenciler için anlamlı açılış
Milas'ta Üç Ayrı Mahalleye Okul Binası Yaptırılıyor Milas’ta Üç Ayrı Mahalleye Okul Binası Yaptırılıyor
2023 Ahmet Yesevi Gençlik ve Eğitim Kursu Başlıyor 2023 Ahmet Yesevi Gençlik ve Eğitim Kursu Başlıyor
Eğitim Haberleri

Online Kodlama Kampı Atölye Etkinliğine 70 Öğrenci Katıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Kodlama Kampı Atölyesi, etkinliği korona virüs salgını nedeniyle online platforma taşındı.

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Eylül’de Başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında eğitim öğretim sürecine ilişkin milyonlarca öğrenci ve velinin beklediği duyuruları yaptı. Okulların yazın açılıp açılmayacağını merak eden öğrenciler ve velilerin beklediği sorular cevap buldu.

Yeni Atanan Mühendis Ve Orman Muhafaza Memurlarına Eğitim

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde yeni göreve başlayan Mühendis ve Orman Muhafaza Memurlarına orman yangınlarıyla mücadele konusunda iş başı eğitimi veriliyor.

Mucit Ramazan’a TÜBİTAK Sahip Çıktı

FERDİ YAVUZ- Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde elektrik ve internet olmayan evde yaşayan, evlerinin yakınındaki su kaynağının önüne kurduğu düzenekle çeşitli aletler icat eden Ramazan Kargılı'ya TÜBİTAK destek olacak

Koca Mektep Restore Ediliyor

Muğla’nın en eski eğitim kurumlarından, Koca Mektep ve Taş Mektep isimleriyle anılan ve bugün Muğla Olgunlaşma Enstitüsü olarak kullanılan  tarihi binanın dış cephe restorasyonuna başlandı. Muğla Valisi Esengül Civelek’in talimatıyla başlayan restorasyonun kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Evde Uzaktan Eğitim 'Hacivat-Karagöz' İle Şenlendi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından, Korona virüs tedbirleri kapsamında öğrencilerin evlerinden devam ettikleri eğitimin daha etkin biçimde sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan 'Okul Evimde' portalı, Hacivat-Karagöz’ün öğretici oyunlarıyla şenlendi.

YÖK Açıkladı

Yükseköğretim Kurulunca alınan yeni kararla koronavirüs nedeniyle önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören öğrenciler, talep etmeleri halinde 2019-2020 akademik yılı bahar döneminde kayıtlarını dondurabilecek.

Üniversitede Bahar Döneminde Yüz Yüze Eğitim Yapılmayacak

FERDİ YAVUZ- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, öğrencilere ve akademisyenlere yönelik yazılı bir mesaj yayımladı. Rektör Çiçek mesajında; “Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 26 Mart 2020 tarihinde alınan karar doğrultusunda, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı bahar döneminde, eğitim-öğretim süreci sadece uzaktan eğitim yoluyla Üniversitemizin dijital öğretim imkânları ile sürdürülecektir. Yani bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır.” Dedi. 

Milas'ta Koronavirüsten Korunma Yöntemleri Anlatıldı

Muğla’nın Milas ilçesinde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen güvenli okul toplantısının bu seferki konuları koronairüs salgınından korunma yolları, deprem tatbikatı ve beslenme dostu kantin oldu.

Milas’taki Okullarda Deprem Tatbikatı Yapıldı

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından 1 - 7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla ilçe merkezi ve mahallelerdeki tüm okullarda eş zamanlı deprem tatbikatı düzenlendi.

Uçak; “Ülkemiz Ve Üyemiz İçin Daha Çok Sorumluluk Almalıyız”

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube yönetimi Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenleri ziyaret etti.

Geleceğe Değer Katan Hayatlar Projesi'nin Açılış Töreni Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan Geleceğe Değer Katan Hayatlar Projesinin açılış töreni Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulunda gerçekleştirildi.

Ortaca'da Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi

Muğla'nın Ortaca ilçesinde belediye personeline yönelik yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve ilk yardım konularında eğitim ve tatbikat çalışması yapıldı.

Menteşe Personeli Eğitimlere Devam Ediyor

Menteşe Belediyesi İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimleri tarafından Fen İşleri Müdürlüğü personelinin tamamına 2 gün boyunca ‘Temel İş Sağlığı Güvenliği’ Eğitimi verildi.

Bodrum Belediyesi 18 TEV Bursiyerine Destek Oldu

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın, Türk Eğitim Vakfı'nın "Bir Dünya Çiçek" projesine attığı imza ile yıl içerisinde 18 TEV bursiyerine eğitim desteği sağlandı.

Bodrum Belediyesi 18 TEV Bursiyerine Destek Oldu

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın, Türk Eğitim Vakfı'nın "Bir Dünya Çiçek" projesine attığı imza ile yıl içerisinde 18 TEV bursiyerine eğitim desteği sağlandı.

Toplam 64 haber.