Gündem

Sipahi ve Çeltiklioğlu ailesinin mutlu günü Sipahi ve Çeltiklioğlu ailesinin mutlu günü
Arkadaşları tarafından veda yemeği Arkadaşları tarafından veda yemeği
Belirsizlik tarım sektörünü vurdu Belirsizlik tarım sektörünü vurdu
Sarıçoban: 'Tek önerimiz milletin sesi olmaları' Sarıçoban: “Tek önerimiz milletin sesi olmaları”
Vatandaşlar tepkili Vatandaşlar tepkili
Mustafa Ercan:  'Muğla, mermer üretiminde ilk 5 şehirden biri' Mustafa Ercan: “Muğla, mermer üretiminde ilk 5 şehirden biri”
Tıbbi atıklara modern yöntem Tıbbi atıklara modern yöntem
Daylan'a dezenfekte ve maske istasyonu Daylan'a dezenfekte ve maske istasyonu
Yatağan MHP görev dağılımı yaptı Yatağan MHP görev dağılımı yaptı
Akcan, 'Karanlıkta kimse koşamaz aydınlıkta koşulur' Akcan, “Karanlıkta kimse koşamaz aydınlıkta koşulur”
KNİDOS 40 BİN KİŞİ  AĞIRLADI KNİDOS 40 BİN KİŞİ AĞIRLADI
Marmaris'te turistlerin odalarına maske zorunluluğunu hatırlatan kartlar konulacak Marmaris'te turistlerin odalarına maske zorunluluğunu hatırlatan kartlar konulacak
Girdiği işin patronu oldu Girdiği işin patronu oldu
Vatandaş isyan etti  'su yok yol çalışması var' Vatandaş isyan etti "su yok yol çalışması var”
Muğla'da termometreler 42 dereceyi gördü Muğla'da termometreler 42 dereceyi gördü
Kavaklıdere'de covid-19'dan ilk ölüm Kavaklıdere’de covid-19’dan ilk ölüm
Sıcak hava nedeniyle sahillerde yoğunluk yaşanıyor Sıcak hava nedeniyle sahillerde yoğunluk yaşanıyor
Gökmen:  'Büyükşehir, DSİ'ye ödemesi gereken katkı bedelini ödedi mi?' Gökmen: “Büyükşehir, DSİ’ye ödemesi gereken katkı bedelini ödedi mi?”
Vatandaştan maske isyanı Vatandaştan maske isyanı
Bin 500 hayvana sahip çıkılıyor Bin 500 hayvana sahip çıkılıyor
Gündem Haberleri

Sipahi ve Çeltiklioğlu ailesinin mutlu günü

Muğla'nın Menteşe ilçesinin Ortaköy mahallesinde Çeltiklioğlu kasap sahibi Yener ve Pervin Çeltiklioğlu’nun kızı Serenay Çeltiklioğlu ve Muğla'nın tanınmış simalarından olan Levent ve Feriştah Sipahi’nin oğlu Fatih Sipahi düzenlenen nişan töreni ile mutluluğa ilk adımı attılar.

Arkadaşları tarafından veda yemeği

Muğla Adliyesi’nde hizmet veren Süleyman Aksen’in Ortaca Adliyesi’ne tayini çıkması sonucu arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi.

Belirsizlik tarım sektörünü vurdu

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Doğanköy Mahallesi’nde marul yetiştiriciliği yapan İbrahim Yanık (58) isimli vatandaş, son zamanlarda fiyat atışlarından dolayı tarım sektörünün belirsiz bir hal aldığını ifade etti.

Sarıçoban: “Tek önerimiz milletin sesi olmaları”

​​​​​​​Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Av. Nevzat Sarıçoban, Büyükşehir Meclisi’nde alınan kararların yüzde 95’inin oy birliği ile olmasının nedeninin Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün birleştirici söylemleri ve meclis üyelerinin uyumlu çalışması olduğunu söyledi. Sarıçoban aynı zamanda, Cumhur İttifakı’nın siyasi hülle açıklamasının talihsizlik olduğunu belirtti. Chp Grup Başkanvekili Sarıçoban açıklamasında,  “Cumhur ittifakına tek önerimiz milletin sesi olmaları. Yönetilemeyen Türkiye için sesinizi çıkarın” dedi.

Vatandaşlar tepkili

​​​​​​​Muğla’nın Menteşe ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk İlkokul’un demirlerinde yaklaşık 5 aydır asılı olan Şehit Mehmet Çetin Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019 Üniversite Yerleştirme Sonuçları vatandaşların tepkisini çekiyor. 2020 yılında olmamıza rağmen 2019 yılının sonuçlarının asılı olmasına vatandaşlar, “Bu yıl öğrenci yerleştiremediler de 2019 yılının sonuçlarını ondan mı astılar” dedi.

Mustafa Ercan: “Muğla, mermer üretiminde ilk 5 şehirden biri”

Muğla’da mermer deyince akla ilk gelen isim olan Ermaş Mermer işletme sahibi ve aynı zamanda Mermerciler Derneği Başkanı olan Mustafa Ercan, mermer sektörü ve mermerin Muğla’ya olan katkılarını değerlendirdi. Bugün yaklaşık 600 kişiye iş imkânı veren Ermaş Mermer, 1985 yılından bu yana Muğla’ya ve ülkeye büyük katkılar sunuyor.

Tıbbi atıklara modern yöntem

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tıbbi Atık Sterilizasyon ve Bertaraf tesisinde bugüne kadar 2 Milyon 882 bin 370 kilogram tıbbi atığı bertaraf etti.

Daylan'a dezenfekte ve maske istasyonu

Dalyan'a gelen tatilcilerin ve vatandaşların kullanması için dezenfekte ve maske istasyonu kuruldu.

Yatağan MHP görev dağılımı yaptı

Geçtiğimiz günlerde MHP Yatağan 13. Olağan İlçe Kongresini tamamlaması ve mevcut başkan Arif Güldürüm’ün yeniden başkan seçilmesinin ardından, mazbatalarını alan yönetim kurulu görev dağılımını yaptı.

Akcan, “Karanlıkta kimse koşamaz aydınlıkta koşulur”

​​​​​​​Muğla Menteşe ilçesi Küçük Sanayi Sitesi’nde hizmet veren Paşalılar Oto Ekspertiz işletme sahibi İsmail Akcan 30 yıldır bu sektörde hizmet vermeye devam ediyor. Esas mesleği kaporta, boya, mekanik bakım-onarım olan Akcan, Oto Ekspertiz işi yapıyor, ve meslektaşlarına karanlıkta kimse koşamaz aydınlıkta koşulur diye vaatte bulundu.

KNİDOS 40 BİN KİŞİ AĞIRLADI

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen turizm kentlerinden Muğla'nın Datça ilçesinde ziyaretçilerini ağırlayan Knidos Antik Kentini 2,5 ayda 40 bin kişi ziyaret etti.

Marmaris'te turistlerin odalarına maske zorunluluğunu hatırlatan kartlar konulacak

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında turistlerin maske takma zorunluluğu, odalarına bırakılacak kartlarla hatırlatılacak.

Girdiği işin patronu oldu

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, 100 yıl önce kurulan simit fırını ilk günkü gibi çalışıyor. Yaklaşık 35 yıl önce simit fırınına çırak olarak giren Nevzat Pökün (54), kardeşleri ile birlikte devraldığı tarihi simit fırınında üretime devam ediyor.

Vatandaş isyan etti "su yok yol çalışması var”

Muğla’nın Menteşe İlçesi Karamehmet Mahallesi sekibaşı sokakta devam eden yol çalışmaları bitmek bilmiyor. Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de bitmeyen doğalgaz çalışmaları, yol yapımı ve beraberinde gelen trafik sorunu vatandaşın tepkilerine sebep olmaya devam ediyor.

Kavaklıdere’de covid-19’dan ilk ölüm

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde yaşayan Muzaffer Çetiner coronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Gökmen: “Büyükşehir, DSİ’ye ödemesi gereken katkı bedelini ödedi mi?”

Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesi Kafesinin açılış töreninde DSİ hatları hakkında konuşan Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün’ün “DSİ kaynaklı patlakların onarım ve su kaybının Büyükşehir’e maliyeti en az 30 milyon lira” söylemlerine AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen cevap verdi. “Osman Gürün önce bu sorulara cevap versin” diyen Gökmen, “6 yıldır görev yapan CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi DSİ’ye ödemesi gereken katkı bedelini ödedi mi?” sorunu yöneltti.

Vatandaştan maske isyanı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘sosyal mesafe’ uyarılarına rağmen, Menteşe’nin Yerkesik Mahallesi’nde Cuma günleri kurulan halk pazarında vatandaşların ve pazarcıların sosyal mesafe kuralına uymayarak, alışveriş yaptıkları gözlendi. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun kademeli normalleşme uyarılarına rağmen, sokaklar ve tüketici pazarları, salgın öncesindeki görüntüleri aratmadı.

Toplam 1641 haber.