2020'yi Karşılarken…


Aslında yeni bir yılın başlangıcında, belki de en anlamlı olan üzerinde çok konuşulan, ama günümüzde zedelenen “sevgi” kavramıyla hayatın her alanında kucaklaşmak. 
Çünkü çoğumuz çevremize baktığımızda, giderek birbirlerini sevmeyen insanlar arasında kaldığımızı görüyoruz. Artık giderek bir sevgi ıssızlığı yaşadığımızı hissediyoruz. 
(Hepimiz için geçerli bu) Öfke, dedikodu, iyilik duygusundan uzaklaşma, gösteriş budalalığı, kötülük; sanki günümüz insanının gizli parolası gibi oldu. Dünyayı güzelleştirecek, kötülüklerden arındıracak, insanlığı yeniden ayağa kaldıracak bir yıl bekleyelim. Ama inanın bunları yapacak yine bizden başkası değil.

İnsanların yeni yılı bu kadar coşkuyla karşılamasının en büyük sebeplerinden bir tanesi yeni yılın tüm yaşanan kötü anıların silinmesine, tüm olumsuzlukların yok olmasına, hayallerin gerçeğe dönüşmesine yardımcı olacağına dair olan inanç değil mi?

Bugün saat 24'den sonra yeni bir hayatın başlayacağı umudu, yeni bir “ben” yaratma motivasyonun ortaya çıkması beklentisi o günü bu kadar özel kılar. Tüm dünyada neşeyle, coşkuyla karşılanır yeni yıl. Yeni yıl monoton sıkıntılı bir yaşam içinde mücadele verirken eğlenmek, kutlamak için bir bahanedir de aynı zamanda ve uzun zamandır birbirlerine hediye almayan insanların birbirlerine hediye alması için bir neden, uzun zamandır birbirlerini görmeyen akrabalar, dostlar, aileler için bir araya gelmek için bir sebep.

Öyle değil mi?

Yazılacak çok şey var ama yazılmayan her yazı, söylenmeyen her söz sükuttur...

Herkesin gönlünce geçireceği, kazasız, belasız, hoşgörülü ve kimsenin üzülmeyeceği bir yılbaşı gecesi diliyorum.

Sevgiyle Kalın...

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
01Oca

2020'yi Karşılarken…

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
Sed Medya