YERELDEKİ YÖNETİCİLER SİZ NERDE YAŞIYORSUNUZ?


22 Eylül 2020 tarihinde şahsi telefon numarama MUSKİ’den gelen bir mesaj dikkatimi çekti. Son dönemlerde bu mesajların sık sık gelmesi uyarı içeriğinde olduğu için dikkat kesilmemek ,duyarsız kalmak mümkün değil. 
22 Eylül Salı günü saat 17:01’de gelen mesajda,  “ORHANIYE MAHALLESINDE MEYDANA GELEN IÇME SUYU SEBEKE HATTI ARIZASI NEDENIYLE 23.09.2020 (YARIN) SAAT 01:00'A KADAR BULUNDUGUNUZ BÖLGEDE SU KESINTISI YASANACAKTIR” ibaresi yazıyordu.
İşyerimiz Şeyh Mahallesi’nde bulunuyor, mesajın geldiği zaman olan saat 17:01’de çalışma ofisimizde sular kesilmişti zaten. Pandemi döneminde zaten insanlar tedirgin,hijyen kurallarına daha  çok dikkat ediyorlar ya da dikkat etmeye çalışıyorlar. Suya sabuna en çok dokunacağımız dönemde su kesintilerinin çok yaşanması vatandaş olarak hepimizi bezdirdi.
Aynı günün akşamında mesai sonrası Emirbeyazıt Mahallesindeki evime gittim. Evde musluklardan su aktığını görmek ne mümkün. Pandeminin verdiği tedirginliği geçtik insan eve gidince elini yüzünü yıkayacak  su bulamayınca çıldırmamak elde değil.
“Muğla bir hedeflerimiz  bir”  diye diye Muğla’yı gerçekten susuzlukta bir numara yaptınız. Bu şekilde suyla imtihanı olan başka bir il yoktur herhalde. Şimdilerde de “Birlikte Aileyiz Birlikte Muğlayız”  diyorsunuz ya; bir ailede yaşayan fertlerin birbirine zarar verebileceği örneğini de sizde görmüş olduk.
Orhaniye Mahallesi’nde meydana gelen içme suyu şebeke hattı arızası Şeyh Mahallesini de, Emirbeyazıt Mahallesini de aynı anda etkileyince bir an hangi mahallede oturduğumu düşündüm. Evimin hangi mahallede olduğunu bilmesem aklımla dalga geçiliyor diyeceğim. Bir mahallede yaşanan susuzluk sorunu diğer mahallelerde oturan vatandaşı birebir ilgilendiriyor ve mağdur ediyor.
Şehri yönetenlere sormak istiyorum;  sık yaşanan bu su kesintileri bir vatandaş olarak sizi hiç mi etkilemiyor? 
Siz yoksa Muğla’da yaşamıyor musunuz? 
Başka yerde yaşıyor da, Muğla’da yaşıyormuş  gibi mi yapıyorsunuz? 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ