MİLLET OLABİLME VE MİLLİ BİRLİK ANLAYIŞI


Değerli okurlar,

 “Millet” kelimesi Arapça “mille” kelimesinden gelme bir kelimedir ve şu kanaatteyim ki dünya üzerindeki birçok toplum tarafından kavranamamıştır.

Millet; din, dil, ırk, statü farkı gözetmeksizin toplumun bir bütün olabilmesi, devletine karşı hak ve sorumlulukta eşit olabilmesidir.

Millet olamayan toplumların hala “Cahiliye Devri” ndeki gibi kabile ya da aşiret yaşamına devam eden, aşiretinin çıkarlarını devletinin ve milletinin çıkarlarının önünde tutan, kan, gözyaşı ve sefalet üçgeninde savrulan toplumlar olduğunu görmek zor olmasa gerek.

Buna en güzel örnekler; Suriye, Libya, Yemen, Irak gibi Arap-İslam dünyası devletleridir. Herkesin “Allahü Ekber” yani “Allah Büyük” diyerek en büyük günahlardan birini işleyip Allah’ın yarattığı kulu, din kardeşini katleden, siyonist ve misyoner dünyanın keyfine keyif, parasına para katan İslam dünyası… Filistin’de Siyonistlerin din kardeşlerine bombalar yağdırırken, tüm kutsalları yok sayarken zevkle bu ortamı izleyen Suudi Arap ailesi..

Sözün özü şu sevgili okurlar! Bu toplumların en büyük eksikliği; dilde, kültürde, tarihte milli birlik ve millet olgusunu bilinçaltına yerleştirememesi.

Türk milleti olarak en büyük gücü milli birlik ve millet anlayıştan aldığımızı unutmayalım! Millet olamayan toplumların başka toplumlara piyon olduğunu unutmayalım!

Kendi içimizde tartışalım, siyasi fikirler sunalım, yanlışları düzeltelim fakat dışta duvar gibi dik ve güçlü duralım.

Türk toplumu tarih boyunca var oldu ve var olacak.“ Var olacak “ kelimesini bu kadar rahat söylememdeki faktör millet bilinci ve milli birlik ruhu…

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ